تولید کنندگان دام و طیور نگران مازاد تولید نباشند

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی

تولید کنندگان دام و طیور نگران مازاد تولید نباشند

تاریخ انتشار: 25 اردیبهشت 1402

سرپرست وزارت جهادکشاورزی گفت: تولیدکنندگان دام و طیور نگران مازاد تولید نباشند، مشروط به اینکه نیاز کشور تأمین شود، بر همان اساس مجوز صادرات را برای همیشه باز می‌کنیم.

 

محمد آقا میری در جریان بهره برداری از مزرعه شماره یک گهر  ماکیان در منطقه اسد آباد از توابع تربت حیدریه اظهار کرد: تولیدکنندگان دام و طیور نگران مازاد تولید نباشند، مشروط به اینکه نیاز کشور تأمین شود، بر همان اساس مجوز صادرات را برای همیشه باز می‌کنیم.

 

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی افزود: در حال حاضر سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار جوجه گوشتی برای کشور نیاز داریم و با توجه به سیاست‌های جدید در جهاد برای تولید و همچنین صادرات این امکان و ظرفیت در این مجموعه وجود دارد، لذا با این ظرفیت قابل توسعه در این مجموعه بخشی از مشکلات استان حل می‌شود.

 

وی تصریح کرد: حدود ۵۰ درصد جوجه استان در این مجموعه تولید می‌شود و این ظرفیت برای توسعه بیشتر وجود دارد، البته زمانی می‌توانیم بهره وری را افزایش دهیم که ضریب دانش‌بنیان را در تولید افزایش بدهیم.

 

آقامیری بیان کرد: در حال حاضر ۲.۵ میلیون تن تولید گوشت مرغ داریم و با همین مقدار نهاده توانایی ارتقای آن تا سه میلیون تن وجود دارد.