نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور در شیراز برگزار می‌شود

تاریخ انتشار:26 اردیبهشت 1401

رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس از برگزاری شانزدهمین نمایشگاه بین المللی دام، طیور، آبزیان و صنایع وابسته در شیراز خبر داد و گفت: این نمایشگاه از ۲۸ تا ۳۱ اردیبهشت ماه در محل نمایشگاه بین‌المللی استان برگزار خواهد شد. 

مجتبی دهقان پور دوشنبه ۲۶ اردیبهشت در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه حوزه تاثیرگذاری این نمایشگاه جنوب کشور است و با مشارکت گسترده فعالان این صنعت برگزار می‌شود، عنوان کرد: بیش از ۱۲۰ شرکت بزرگ و مطرح ملی در این رویداد حضور دارند. 

او با بیان اینکه نمایشگاه مذکور در فضای ۲۰ هزار متر مربعی برگزار می‌شود، اظهار کرد: این رویداد بین‌المللی با هدف معرفی آخرین دستاوردها و تکنولوژی‌های روز در صنعت دام، طیور و آبزیان و همچنین تبادل اطلاعات و تجربیات در راستای ارتقای تولیدات داخلی و توسعه صادرات برگزار می‌شود.

به گفته دهقان پور؛ غرفه‌های این نمایشگاه به تولیدکنندگان و عرضه کنندگان ماشین آلات و تجهیزات گاوداری‌ها، مرغداری‌ها و سایر ماکیان و شرکت‌های تولیدکننده و عرضه کننده انواع نژادهای گاوهای شیری و گوشتی و سایر دام‌های سبک و طیور، شرکت‌های تولید کننده خوراک دام و داروهای دامی اختصاص دارد. 

او، برگزاری کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی در حوزه ی دام، طیور و آبزیان، برگزاری میز تخصصی و جلسات B۲B بین مقامات بازدیدکننده و هیات‌های تجاری با مشارکت کنندگان این نمایشگاه، برگزاری تورهای نمایشگاهی و بازدید از مجموعه‌های بزرگ صنعتی  را از دیگر برنامه‌های پیش رو در این رویداد بین‌المللی اعلام کرد.

دهقان پور با اشاره به اینکه فارس پیشرو در حوزه تولیدات دامی و محصولات لبنی بوده و این نمایشگاه محلی برای تبادل نظر و مبادلات تجاری در این حوزه محسوب می‌شود، افزود: رایزنی‌هایی با سفارت‌ها و کنسولگری‌های ایران در کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس از جمله عراق، کویت، قطر، امارات و عمان برای دعوت مقامات بلند پایه و هیات‌های تجاری همراه توسط برگزار کنندگان انجام شده است.

به گزارش ایسنا، شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور، آبزیان و صنایع وابسته شیراز از بیست و هشتم تا سی و یکم اردیبهشت ماه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی استان فارس از ساعت ۱۷ تا ۲۲ پذیرای بازدید کنندگان است